Polisler açığa alındı!

Polisler açığa alındı!

İstanbul Kadıköy’de maske takmayan bir kadına ceza yazmak isteyen polisler, kendilerine karşı gelinince tutuklama yöntemine başvurdu. O sırada çekilen video iki polisin açığa alınmasına sebep oldu.

Twitter’de #polisimedokunma #polisiminyanındayım hashtagları ile gündeme gelen olayda halk; olması gereken bu ve ortada şiddet var diyenler olarak ikiye ayrıldı.

Valilikten açıklama:

Kadıköy ilçemiz Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan “Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri” sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.

Olayla ilgili video:

Tagler:
Haber Kuşu